Tradwives de musical

Satirische mini-musical

Scenefoto Tradwives de musical
Annelies Verhelst

Muziektheater

Maak je klaar voor een niet-zo-traditionele musical waarin de scherpe comedy en pompende muziek je vanzelf uit je bubbel sleuren.


Welkom in Dollywood! Dé stad van de tradwives (jonge vrouwen die kiezen voor een leven ‘achter het aanrecht’). Het is een uit Amerika overgewaaid fenomeen dat de afgelopen jaren op sociale media, met name TikTok, razend populair is geworden. In deze idyllische stad leeft iedereen het perfecte leven.

De schone was hangt al keurig aan de waslijn, de kaarsrechte gazons zijn gemaaid, het ruikt hier altijd naar versgebakken appeltaart en de kinderen spelen gelukkig in de tuin. De man heeft gezag en de vrouw draagt haar glimlach. Maar na een bizarre, mysterieuze en weerzinwekkende ontdekking ontstaan er barsten in hun tradwife-bestaan.

Over de makers

Club Satelliet, bestaat uit Judith Boesen, Sterre Verschoor en Elaine Hakkaart en is een net geboren muziektheatercollectief dat verlangt naar frisse, brutale en vernieuwende musicals. Zonder de oude musicalconventies uit het oog te verliezen, willen ze experimenteren met wat musical allemaal nog méér kan zijn.

In deze tijden van sterke polarisatie is een gevoelige snaar snel geraakt. Ze doen een krachtige poging om uit de eigen linkse bubbel te stappen en gaan op zoek naar verhalen die ook hen nog niet bekend zijn en vormen die tot een ‘in your face’ musical. Ze zoeken naar theater dat zowel toegankelijk als betekenisvol is, vanuit nieuwsgierigheid en interesse in de ander.

In de pers

"Club Satelliet heeft een goede thematiek te pakken en hun electropopmuziek klinkt fris. De verhaallijn doet denken aan hitfilm Barbie van Greta Gerwig"

Volkskrant

"De grapdichtheid ligt behoorlijk hoog, en met hun lekker frontale spel zetten ze de karikatuur steevast vet aan."

Theaterkrant

Credits

Concept en spel: Judith Boesen, Sterre Verschoor, Elaine Hakkaart | Muziek: Elaine Hakkaart | Met dank aan: Makershuis Alkmaar

Gerelateerde festivals

YES IN MY BACKYARD

29 mei t/m 1 juni en 7 t/m 9 juni 2025

Zomerfestival met live muziek en theater in het Victoriepark

Van 29 mei t/m 1 juni en 7 t/m 9 juni 2025 organiseren Karavaan en Podium Victorie weer het leukste festival van Alkmaar: Yes In My BackYard in het Victoriepark.

Lees verder
TAXI TAXI - Yes In My BackYard
Keith Montgomery

Volg ons op social media!

tickets