KERN KOPPEN: KAMIKAZE COPILOOT

Poëtische hiphop met rauwe beats, sterke teksten en intense live-energie

Campagnebeeld Kern Koppen

Live Muziek

|

Theater

KAMIKAZE COPILOOT is de nieuwste show van Kern Koppen, het gezelschap van Gouden Krekel winnaar Guus van der Steen.


Kern Koppen zijn terug na het nationale succes van hun theaterdebuut STOMP. Met hun nieuwe stuk KAMIKAZE COPILOOT storten zij zich op het gelaagde landschap van onze tijdsgeest. Hoe gaat het écht met de mensen? Wat rommelt er onder de oppervlakte? En… durven we nog te dromen? In deze voorstelling zijn de vragen minstens zo belangrijk als de antwoorden.

Van der Steen is geen onbekende in het land van taal. Met een Gouden Krekel, meerdere BUMA Awards en een Van Dale Spoken Award op zak, weet hij als geen ander hoe je woorden moet laten landen. Zijn filosofieën rijmen, schuren en raken, terwijl hij zijn publiek meesleept in een diepgravend onderzoek vol spottende humor en scherpe observaties.

Spoken word in nieuwe vorm

KAMIKAZE COPILOOT is een mix van rauwe raps, poëtische analyses en verhalen met een knipoog – verpakt in een theatrale ervaring die je bijblijft.

De beats van Paya Arsenovic en Frank van der Steen, met hun vervormde samples, maken het muzikaal spannend. En beeldend kunstenaar Jamel Armand tilt het geheel naar een visueel hoger plan met decor en kostuums die even uitgesproken zijn als de teksten.

Fasten your seatbelts… of waarom zou je? Want bij deze vlucht is niets wat het lijkt.

Over de Makers

Guus van der Steen  vormt samen met zijn broer Frank van der Steen het hip hop- en theatercollectief Kern Koppen. Sinds hun tienerjaren zijn de broers actief in de Haagse Hip Hop scene en maakten vervolgens snel naam en faam als veelzijdige Urbanmakers.. Guus studeerde Engels aan de Universiteit Leiden en is zich na zijn afstuderen gaan richten op acteren, spoken word en het maken van theaterproducties. Hij ontving in 2021 de Gouden Krekel voor zijn vertolking van Moon in de jeugdteaterproductie De Toverfluit. Guus is sinds 2010 een van de vaste tekstschrijvers van de band DI-RECT. Hij schreef onder andere de hit Soldier-On, dat bekroond werd met een platinum-plaat. Met een Van Dale SPOKEN Award en enkele BUMA Awards op zak heeft Guus zijn strepen als tekstdichter al ruimschoots verdiend. Zijn broer Frank maakte in de jaren negentig snel naam als de ‘go to guy’ voor videoclips en maakt tot vandaag de dag visuele creaties.

In de pers

"De show geeft spoken word een nieuwe dimensie en laat een geheel eigen combinatie zien van poëtisch verpakte anekdotes, schurende raps en dichtende analyses."

3 voor 12

Credits

Van: Kern Koppen | Muziek en spel: Guus van der Steen, Frank van der Steen | Decor en kostuums: Jamel Armand

Gerelateerde festivals

YES IN MY BACKYARD

29 mei t/m 1 juni en 7 t/m 9 juni 2025

Zomerfestival met live muziek en theater in het Victoriepark

Van 29 mei t/m 1 juni en 7 t/m 9 juni 2025 organiseren Karavaan en Podium Victorie weer het leukste festival van Alkmaar: Yes In My BackYard in het Victoriepark.

Lees verder
TAXI TAXI - Yes In My BackYard
Keith Montgomery

Volg ons op social media!

tickets