BRAS

Uitbundige Oerol-hit op groots metaalbedrijf

Foto: René den Engelsman

Muziektheater

|

Spektakeltheater

De hit van Oerol komt naar Karavaan Festival! Muziektheatergroep BOT speelt puur en rauw muziektheater, met een stevige dosis humor en een vette knipoog naar de 20’s op een wel heel vette locatie: Overdie Staal.


Verwacht een vrolijke drievoudige onthoofdingsscène, knallende lachgaspatronen en een tandem-accordeon.

Zoals gebruikelijk sleept het collectief een indrukwekkend arsenaal aan zelfgebouwde ‘audiomachines’ de speelvloer op. Een hakbijl slaat de trom, een piano vliegt door de lucht, water klotst uit een robot.

BOT duikt in de muzikale en beeldende taal van een eeuw geleden, het bruisende en oververhitte vacuum tussen twee oorlogen in, toen niemand zich iets aantrok van wat redelijk of betamelijk was. De tijd van vuig cabaret en verwarrende dada, van gestaalde modernisten en het verlangen naar een sterke leider. Deze spanning hangt opnieuw in de lucht.

“Maar zelfs uit de rokende puinhopen van de oorlog, kan weer nieuwe kunst ontstaan, blijkt in de meer verstilde finale. Daarmee gaat BRAS uiteindelijk ook over veerkracht, en zelfs over hoop – en de rol die kunst daarin kan spelen.” – Sander Janssens

Over de makers

Muziektheater BOT heeft vanaf zijn debuut in 2009 een markante eigen taal ontwikkeld van ongepolijste beeldenpoëzie, recht-voor-zijn-raap-theater met zelfgemaakt instrumentarium en kleine liedjes met een groot hart. BOT schuurt, raakt en roert zijn publiek.
BOT heeft zijn wortels in het beeldend theater en de kinetische kunst en combineert dat met een weids scala aan muzikale stijlen, gelardeerd met een stevige dosis humor.
Eerder zag je BOT op Karavaan Festival met de voorstellingen RAMKOERS en LEK.

BOT bij Opium op Oerol

 

In de pers

"BRAS is een roestig, ongepolijst cabaret dat piept, kraakt en klinkt als BOT."

Theaterkrant

"Een accordeon met twee bespelers is maar één van de vele vondsten waarmee het muziektheaterkwartet BOT ons in het stuk BRAS omverblaast"

Trouw

"Een rauwe wereld bevolkt met mechanische drumstellen, vallende bijlen, metalen maskers en opgetakelde piano’s. "

Trouw

Credits

Van: Muziektheater BOT | Muziek, spel en beeld: Job van Gorkum, Doan Hendriks, Tomas Postema, Geert Jonkers | Regie: Ko van Den Bosch | Productie en kostuums: Linde Legat | Geluid: Jan Aike Luchtenberg | Licht: Marco Chardon (hij/hem) | Met dank aan: Overdie Staal

Dit vind je vast ook leuk

Gerelateerde festivals

KARAVAAN FESTIVAL 2025

29 mei t/m 9 juni

Buitengewoon theater op locatie

Van 29 mei t/m 9 juni beleef je tijdens Karavaan Festival het beste locatietheater op buitengewone plekken en een bruisend festivalhart ‘YES IN MY BACKYARD’ in het gezellige Victoriepark met het leukste tentjestheater, de beste concerten, tof familieprogramma en nog veel meer! Verheug je alvast op spraakmakend locatietheater op betekenisvolle plekken.

Lees verder
Campagnebeeld Karavaan Festival 2025: vrouw met op haar schouder een stapel bakstenen
Foto: Bowie Verschuuren, Bewerking: Mischa Pranger

Volg ons op social media!

tickets