THEATER DE DRUKKERIJ OPENT HAAR DEUREN MET AVONTUURLIJK PROGRAMMA VOOR EEN UITVERKOCHTE ZAAL

Zilver Dirks

Alkmaars Dagblad 10-02-23, ALKMAAR - Vanaf 9 februari is Alkmaar een avontuurlijk theater rijker: Theater de Drukkerij. Hier geeft Karavaan in samenwerking met verschillende productiehuizen in Nederland theatermakers van de toekomst een podium. Wethouder Nicole Mulder opende het theater en zag de eerste editie van ‘Drukwerk’, een avond vol werk van jonge theatermakers.


Tijdens ‘Drukwerk’ zie je een scala aan jonge makers en hun processen en een bijzondere voorstelling. Deze avond gaf Maggie Symonds een work-in-progress presentatie van GAIA, een apocalyptische muziektheatervoorstelling over de vlucht van de mens. Verder vertelde Reinout Bongers over zijn voorstelling Eddie The Eagle, de slechtste skischansspringer ooit – een ode aan de vallende mens, die hij in cocreatie met Skatepark STRAAT maakt. Met haar melancholische stemgeluid bracht de jonge folk/pop singersongwriter Sterre Weldring enkele nummer ten gehore. Choreograaf Niek Wagenaar sloot de avond af met zijn veelgeprezen dansvoorstelling Nymphs. De voorstelling ontving de publieksprijs van het Delft Fringe Festival, en won de juryprijs op Mittelyoung Festival in Italië.

“De komst van Theater De Drukkerij draagt bij aan de vernieuwing van het culturele klimaat. Theater De Drukkerij zorgt ervoor dat onze regio aantrekkelijker wordt.” aldus een trotse wethouder Mulder.

Theater de Drukkerij
In de voormalige drukkerij van het Noord-Hollands Dagblad heeft Karavaan een theater gebouwd. Theater de Drukkerij is het theater van Karavaan, waar je avontuurlijke voorstellingen ziet van jonge theatermakers. In een informele sfeer maak je kennis met het werk van een nieuwe generatie. En na de voorstelling ontmoet je ze aan de bar. Hier wordt enerzijds gewerkt aan nieuwe voorstellingen door een selectie van jonge makers (het Makershuis Alkmaar) en anderzijds werk gepresenteerd van jonge theatermakers die Karavaan selecteert.

Iedere tweede donderdag van de maand is er programma in Theater de Drukkerij.

Kijk voor tickets en meer informatie: www.theaterdedrukkerij.nl/

Recent nieuws

Lizzy van Vleuten - V&D Agenda's en andere essentiële levensbehoeften

FESTIVAL SPRINGTIJD LAAT BUURTBEWONERS KENNIS MAKEN MET JONGE THEATERMAKERS

ALKMAAR – Van 13 t/m 15 maart presenteren jonge theatermakers hun werk tijdens festival Springtijd in Theater de Drukkerij. Met dit festival brengt Karavaan theater dichter bij de wijk en biedt het een podium aan de theatermakers van de toekomst.

Lees verder
Yasmin Diktas in AzadÎ

EEN INTIEME ZOEKTOCHT NAAR VRIJHEID IN THEATER DE DRUKKERIJ

ALKMAAR – Op zondag 9 maart gaat de indrukwekkende dansvoorstelling Azadî van de Alkmaarse Yasmin Diktas in première in Theater De Drukkerij. In deze voorstelling verkent ze de invloed van onderdrukking, koloniale geschiedenis en generatie-trauma op zowel het lichaam als het (onder)bewustzijn.

Lees verder
Frédérique Arnold - campagnebeeld De Lijst
Anne Laureen Fotografie

EEN ODE AAN DE VERGETEN VERZETSVROUWEN VAN WOII IN THEATER DE DRUKKERIJ

ALKMAAR – Op donderdag 27 februari staat Frédérique Arnold in Theater De Drukkerij met haar kleinkunstvoorstelling De Lijst. In deze solo brengt ze een onderbelicht perspectief op de Tweede Wereldoorlog: dat van de vrouwen in het verzet.

Lees verder

Volg ons op social media!