Makers Winterkaravaan te gast bij bakkerij Raat

Sien en Rani vragen bakker Hein het schort van het lijf Onze jonge theatermakers van de Winterkaravaan worden elk gekoppeld aan een maatschappelijk partner. Ter inspiratie, om nieuwe inzichten te verwerven of om eens mee te kijken in een andere keuken. Sien Vanmeale en Rani Decock gingen op bezoek bij bakker Hein Raat uit Alkmaar


In hun foodperformance ‘korst‘ gaan Sien en Rani al kokend proberen het klimaat te redden. Nu het einde van de wereld wordt voorspeld, gaan zij op onderzoek uit hoe we na de Apocalyps toch onszelf nog in voedsel kunnen voorzien. Zij storten zich daarvoor volop in het proces van gisting, kefir, vermenigvuldiging, zuurdesem, starters en geduld – en wie kan ze daarin beter inspireren dan ambachtelijke bakker Hein Raat. Hein maakt al zijn producten zelf in eigen bakkerij (behalve de glutenvrije producten) en alles wat hij bakt is zonder toevoegingen; maar puur en alleen vanuit de vier basisingrediënten: water, meel, Keltisch zeezout of broodzout en het rijsmiddel desem of gist.

Sien en Rani gingen op visite en vroeger de bakker het schort van het lijf. En natuurlijk mocht er geproefd worden…
(en oh wat is het jammer dat we alle lekkere bakluchten niet kunnen doorsturen)

Sien en Rani zijn 1 van de 5 makers die je te zien krijgt tijdens de Winterkaravaan. In de leegstaande drukkerij ga je op expeditie langs 5 nieuwe voorstellingen en geniet je van heerlijk winters eten & drinken! Klik hier voor meer info en tickets

Recent nieuws

Lizzy van Vleuten - V&D Agenda's en andere essentiële levensbehoeften

FESTIVAL SPRINGTIJD LAAT BUURTBEWONERS KENNIS MAKEN MET JONGE THEATERMAKERS

ALKMAAR – Van 13 t/m 15 maart presenteren jonge theatermakers hun werk tijdens festival Springtijd in Theater de Drukkerij. Met dit festival brengt Karavaan theater dichter bij de wijk en biedt het een podium aan de theatermakers van de toekomst.

Lees verder
Yasmin Diktas in AzadÎ

EEN INTIEME ZOEKTOCHT NAAR VRIJHEID IN THEATER DE DRUKKERIJ

ALKMAAR – Op zondag 9 maart gaat de indrukwekkende dansvoorstelling Azadî van de Alkmaarse Yasmin Diktas in première in Theater De Drukkerij. In deze voorstelling verkent ze de invloed van onderdrukking, koloniale geschiedenis en generatie-trauma op zowel het lichaam als het (onder)bewustzijn.

Lees verder
Frédérique Arnold - campagnebeeld De Lijst
Anne Laureen Fotografie

EEN ODE AAN DE VERGETEN VERZETSVROUWEN VAN WOII IN THEATER DE DRUKKERIJ

ALKMAAR – Op donderdag 27 februari staat Frédérique Arnold in Theater De Drukkerij met haar kleinkunstvoorstelling De Lijst. In deze solo brengt ze een onderbelicht perspectief op de Tweede Wereldoorlog: dat van de vrouwen in het verzet.

Lees verder

Volg ons op social media!