KARAVAAN FESTIVAL BRENGT THEATERVOORSTELLING OP NATUURBEGRAAFPLAATS GEESTMERLOO

Foto: Ilja Lammers

Van 5 t/m 15 augustus brengt Karavaan Festival de poëtische en magische locatietheater voorstelling Mens Boom Dier van theatergezelschap Gouden Haas op de voor de voorstelling zo treffende locatie Natuurbegraafplaats Geestmerloo in Alkmaar.


Natuurbegraafplaats Geestmerloo ligt aan de zuidkant van het recreatie- en natuurpark Geestmerambacht en is 24 hectare groot. Het is een bijzonder project waarbij voormalig landbouwgebied wordt omgevormd naar nieuwe natuur. Natuurbegraafplaatsen zijn in Nederland een relatief nieuw verschijnsel. Deze in Alkmaar werd in de zomer van 2020 geopend en is de enige in Noord-Holland.

In het sprookjesachtige en muzikale Mens Boom Dier krijgt de natuur een stem. Beleef een hallucinerende trip door tijd en ruimte, over de ontwortelde mens in tijden van ecologische ontwrichting. De natuur is door cijfers en grafieken die ons door zoekmachines en de media worden voorgeschoteld, onttoverd geraakt. Als medicijn tegen afstomping, gaat Gouden Haas voor Mens Boom Dier te rade bij de magische verhalen van onze voorouders. Hoe gingen zij om met vragen over natuurverschijnselen die groter waren dan ze konden bevatten?

De voorstelling is van 5 t/m 15 augustus te zien tijdens Karavaan Festival, als losse voorstelling of als onderdeel van de theatrale fietsroute Expeditie Groen. De première is op 6 augustus.

Recent nieuws

Lizzy van Vleuten - V&D Agenda's en andere essentiële levensbehoeften

FESTIVAL SPRINGTIJD LAAT BUURTBEWONERS KENNIS MAKEN MET JONGE THEATERMAKERS

ALKMAAR – Van 13 t/m 15 maart presenteren jonge theatermakers hun werk tijdens festival Springtijd in Theater de Drukkerij. Met dit festival brengt Karavaan theater dichter bij de wijk en biedt het een podium aan de theatermakers van de toekomst.

Lees verder
Yasmin Diktas in AzadÎ

EEN INTIEME ZOEKTOCHT NAAR VRIJHEID IN THEATER DE DRUKKERIJ

ALKMAAR – Op zondag 9 maart gaat de indrukwekkende dansvoorstelling Azadî van de Alkmaarse Yasmin Diktas in première in Theater De Drukkerij. In deze voorstelling verkent ze de invloed van onderdrukking, koloniale geschiedenis en generatie-trauma op zowel het lichaam als het (onder)bewustzijn.

Lees verder
Frédérique Arnold - campagnebeeld De Lijst
Anne Laureen Fotografie

EEN ODE AAN DE VERGETEN VERZETSVROUWEN VAN WOII IN THEATER DE DRUKKERIJ

ALKMAAR – Op donderdag 27 februari staat Frédérique Arnold in Theater De Drukkerij met haar kleinkunstvoorstelling De Lijst. In deze solo brengt ze een onderbelicht perspectief op de Tweede Wereldoorlog: dat van de vrouwen in het verzet.

Lees verder

Volg ons op social media!